Főmenü


előadások

 2013-2014-es tanév kiemelkedő eredményei

2012

 2011

Angyal


angyal by egyeszter

A Nemes Nagy Ágnes Humán Szakközépiskola KITÁRÓ mozgásműhelyének valamint a Műhely folyóiratnak majd egy éve tervezett együttműködése valósul meg az őszi és téli hónapokban.
A győri székhelyű irodalmi, kulturális periodika körülbelül évente tematikus lapszámot állít össze versekből, esszékből, tanulmányokból, képzőművészeti alkotásokból egy-egy toposz vagy szimbólummá nemesült motívum, tárgy, jelenség köré rendezve azokat. Olvashattunk már Műhelyt a tengerről, a folyóról, az álomról, a vonatról, bicikliről. Villányi László költő, a folyóirat főszerkesztője ez év őszére az angyalról szóló lapszámot álmodta meg.
Májusban beszélgettünk egy győri kávézóban. Szövegeket mutogattam neki, furcsa reményeket táplálván arról, hogy egyszer majd, egykori győri lányként a verseim, az az igazán csak néhány, közülük is talán egy csak vagy kettő, a Műhelyben jelenhet meg. A szövegek nem bizonyultak rossznak, de túlságosan érdekesnek sem, a beszélgetésünk ugyanis a versektől rövid időn belül az angyalok és a táncolás felé kanyarodott. Laci mesélt a tematikus szám régóta dédelgetett gondolatáról. Én meséltem neki következő darab álmomról, amit én is legalább két éve ringatok magamban. Berlin felett az ég, Wenders, fekete-fehér angyalperspektívák, emberré lett angyalok, köztes terek, repülési gyakorlatok, tollak, fények, láthatatlan mintha-szeretők. És meséltem az iskolánkról, amit három éve Nemes Naggyá kereszteltünk át, éppen egy évvel azután, hogy a költőnő verseinek motívumrendszeréből megírtam a szakdolgozatomat. Nemes Nagy Ágnes fáiról, madarairól és – angyalairól.
Minden szó és gondolat összetartott. Nyáron – még a tematikus lapszám megjelenése előtt – megkaptam olvasásra és inspirálódásra vagy két tucat szöveget a győri szerkesztőségből. Az iskolánk augusztusi drámatáborában – egyéb dolgaink és kötelességeink mellett – megkezdődött a közös munka, gondolkodás a diákokkal. Remekbe szabott etűdöket készítettünk Parti Nagy Lajos szövegrészleteire. Ősszel újabb két tánc készült el, részint formálódó új darabunk vágányai, részint a Műhely-béli angyalversek hangulatai mentén.
Az iskola KITÁRÓ mozgásműhelye a tematikus Műhely-szám debütálását a kezdetektől végigkíséri. Ott volt a budapesti bemutatón az Írók boltjában november 9-én, táncoltak diákjai november 13-án, vasárnap a győri Nemzeti Színházban, a XI. Győri Könyvszalon rendezvénysorozatán, s legutóbb november 29-én, a Magyar Írószövetségben tette színessé táncetűdjeivel az angyal-szám bemutatkozását.
Együttműködésünk koronájaként s zárásaként tervezzük az iskolai Ágnes-napon való szereplésünket, a Műhely invitálását, az angyal-szám ismertetését, neves korárs szerzők (Gergely Ágnes, Jász Attila, Parti Nagy Lajos, Takács Zsuzsa, Villányi László és mások) vendégül látását, szó és mozdulat találkozásának közös ünneplését. Minden diákot és kollégát nagy szeretéssel várunk.

Csehova

Anton Pavlovics Csehov Három nővére nyomán, XI. kerületi Nemes Nagy Ágnes Humán Szakközépiskola, Budapest
rendező: Herold Eszter
Előadják: Antal Róbert, Brock Kincső,
Hrotkó Csenge, Jáger Beáta,
Kárász Klaudia, Kondor Ingrid,
Lajos Anna Bella, Nagy Henrik
Nemes Gabriella, Német Emília,
Solymosi Fanny, Szabó Bettina,
Szélpál Eszter, Szűcs Bettina

Film: Hajdú Péter

 

   

 

 2010

 A sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Lícum és iskolánk tanulói az Apáczai Közalapítvány Határtalanul! programjának részeként tíz napot töltöttek el közösen Sepsiszentgyörgyön. A közös tréning során számtalan téma merült fel, melyek során különbségek, hasonlóságok éppúgy szóba kerültek, mint a fiatalokat érintő más érdekes témák, vagy problémák. A közös műhelymunka eredményeképp létrejött előadás ezeket a témákat dolgozza fel a két iskola saját színházi nyelvét felhasználva.

Az úton készült fotókat megtekintheted a Képeink alatt.

 

 XX. ifj. Horváth István Nemzetközi Színjátszó Fesztivál – Kazincbarcika, 2010. június 30. és július 4. között került megrendezésre.
FESZTIVÁLDÍJAS előadás:
Nemes Nagy Ágnes Humán Szakközépiskola - Budapest, „A mezők fehér lovagja”

 
• Trastos Teatro – Spanyolország, „Négy közjáték és egy elveszett lélek”.
(A Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátusának és Kazincbarcika Város Önkormányzatának 110.000 Ft-os pénzdíja)
• Apró Színház - Budapest, „Mostohák”
(Kazincbarcika Város Önkormányzatának díja, 110.000 Ft)

A zsűri tagjai Ascher Tamás színházi rendező, a Színház- és Filmművészeti egyetem rektora, Uray Péter koreográfus, rendező és a Lengyelországból érkezett Krysztof Zyliski rendező 

A mesejáték orosz népmesék alapján készült.

Színpadra alkalmazta: Gyevi-Bíró Eszter
Rendező: Gyevi-Bíró Eszter

Színész:
Párkák - Márton Emese Fruzsina, Nyisalovits Zsuzsanna, Varga Lilla
Vaszilisza - Hasenfratz Júlia
Iván cárevics - Bene-Urai Arnold
A mezők fehér lovagja - Márton Gábor
Vaszilisza bábuja - Mázló Tímea
A cárevics lánytestvérei, Katyerina, Dásenyka, Jelena - Drészer Mónika, Holló Ágota, Sipos Viktória
Vaszilisza apja - Inoka Péter
Vaszilisza anyja - Herédi Dorottya
Vaszilisza mostohaanyja - Lengyel Eleonóra
Mostohatestvérek - Könczei Anna, Szabó Andrea
Mesteremberek - Bognár László, Kenderes Csaba

Jelmez: Preier Zsuzsa, Jakob Nóra
Bábok: Jakob Nóra
Koreográfus: Kámán Orsolya
Zenei vezető: Hasenfratz Júlia, Herédi Dorottya

 

 

XXI. ODT Közép-magyarországi Regionális Fesztivál

Eredményeink:
Ljubov. Ez Csehov, nem? - arany minősítést kapott és döntőbe jutott. Rendezte: Zuti Krisztián
Színészi díjban részesültek:
Ádám Rebeka, Babcsán Bence, Pálya Pompónia
A 9.b osztály a Hazafelé  című előadással  bronz minősítést kaptak. Rendezte: Herold Eszter

 

Iskolánk csapata ismét az
I. helyen végzett.

Legjobb női főszereplő:
DUNAI CSENGE

Legjobb férfi főszereplő:
BABCSÁN BENCE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arthur Miller: Soultear (based on The Cruicible)  
         
  Abigail Williams
John Proctor
Elizabeth Proctor
The village
  Tóth Réka
Babcsán Bence
Dunai Csenge
Kun Beáta
Perger Tünde
Pacziga Zsófi
Nagy Andrea
Bognár Mónika
Tóth Réka
Cséffalvay Dorottya
Ádám Rebekka
Pálya Pompónia
Molnár Renáta
Hrottkó Csenge
Jáger Beáta
Kárász Klaudia
Lajos Anna Bella
Németh Emília
Németh Zsófia

 
  "Give me no tear. Tears pleasure them! Show honour now, show a tony heart
and sink them whit it."
 
  Felkészítő:   Zuti Krisztián, Gulyás Viktória

2009

Magyarországi Angol Nyelvű Diák Drámafesztiválon iskolánk - az Elizabeth című produkcióval - első díjat szerzett. A legjobb színésznő díját Dunai Csenge, a legjobb mellékszereplő díját pedig Tóth Réka kapta. Gratulálunk nekik!

 

2005

Shakespeare: Rómeó és Júlia


Rómeó                Boumajahed Dávid
Júlia                    Józsa Dorka
Tybalt                  Forró Gábor
Capulet               Szakács Bence
Mercutio              Somogyi Dániel
Benvolio,
Lőrinc barát          Aranyi Péter
Capuletné,
Dajka                  Tengely Szilvia
Herceg                 Csiba Eszter
Zene                    Csiba Eszter, Peksa Kamilla
Rendezte             Zuti Krisztián

Bronz minősítés – ODT regionális találkozó


Shakespeare, Beckett: Amikor a sötétség ránk zárja fogsorát


Játszók                Józsa Dóra
                Novák Júlia
                Szinkulics Anikó
                Tengely Szilvia
                Ujvári Anna
                Vörös Krisztina
                András Gábor
                Aranyi Péter
                Kiss Tamás
                Molnár István
                Szabó András
                Szakács Bence
Rendezte            Éles Eszter

Bronz minősítés – ODT regionális találkozó


2006

 Egyebek
e-Ellenőrzőkönyv
e-SZAKMA
Keresés a honlapon
Informatika
Tanárok oldalai
Nava különgyűjtemény
Érettségi tablók
Honlaptérkép
Nyomonkövetés
Google English
 
Kép